Plán je jasný
Dnešek byl nalajnován dosti přesně. Bylo potřeba holkám namíchat a zamrazit barf. Jedno odpoledne fuč, nicméně cca na 3 měsíce máme postaráno. Miunka vše pečlivěkontrolovala a právě prožívala svůj vlčí sen. Nebo možná noční můru. Plná vana masa a ona se mohla jen koukat! To je panečku nespravedlnost. Naštěstí si nemá komu stěžovat 🙂
Ty naše holky ani neví, jak se mají 😀. Popravdě spousta lidí nám říká, že jsme blázni. Prý se s tím moc crcáme. Granule jsou přece pohodlnější. To sice ano. Díky Christinky operaci střev, musely být holky dlouhou dobu na granulích. Miunka vlastně měla maso u chovatelky. U nás hned přešla na granule, protože musely mít stejnou stravu, aby nedocházelo k rozbrojům.
Granule nebo maso?
Loni při kastracích pan doktor Christince zkontroloval i střeva. Holčička je má v plném pořádku.Tak jsme se vrátili k barfu. Přestože to s těmi granulemi bylo pohodlnější. Ale co vlastně? Pouze „obětujeme“ jen cca dvě nebo dvě a půl hodiny jednou za dva nebo tři měsíce touhle přípravou. To je asi jediný rozdíl.
Víme, co jim do misek dáváme a víme, že jim to chutná. Je to pro ně přirozenější a prospěšnější. Většina lidí, kteří mají vlčáky krmí také barfem. Samozřejmě i spousta majitelů jiných plemen krmí tímto způsobem. Mnoho lidí, si už také kupuje hotové balíčky. My si to raději děláme sami, víme z čeho přesně a taky to vychází levněji.
Těžká zkouška
„Christinko, hlídej!“ 🙂 Christinka pak prošla těžkou zkouškou sebeovládání. Aby taky ne, když měla hlídat kyblík plný kachních běháků a kuřecích křídel. Holčička moje to zvládla, a odměna byla 🙂 .
A co baští vaší miláčkové? A co mají úplně nejraději? Naše holky kromě syrového masa a kostí milují sušené maso, sušené hovězí šlachy (ty jsou top), sušené vepřové a hovězí uši. No prostě samé „voňavé“ mňamky.
Všechno je pečlivě promícháno, tak se to může plnit do krabiček a dát to zamrazit. Potom každé ráno vytáhnu dvě krabičky, do večeře jim to rozmrzne a bude to mít fajn teplotu. V pátek jim do misek přidávám vajíčko, a několikrát týdně vitamíny.
Ať chutná, jako vždy
Tak ať těm našim chlupáčům chutná. Jen na vysvětlenou pro ty, co barfování ještě neznají. Jak vám z článku jistě vyplynulo jedná se o směs syrového masa a zeleniny s ovocem. Pro psí trávení je syrová strava přirozenější a prospěšnější. Nebudu tady kritizovat krmení granulemi.
Pokud jsou to granule kvalitní s vysokým obsahem masa a bez obilovin proč ne. Mnohem horší je pro psy vařená strava. Vařená bílkovina je pro ně špatně stravitelná a její tělo z ní nic nemá.
I v dnešní době se setkávám s tím, že lidé krmí vařenou stravou nedej bože vařenými či pečenými kostmi. Vařené kosti jsou pro psy nebezpečné. Při tepelné úpravě kost mění svou strukturu a při konzumaci se pak štípe do ostrých hran.
Ostré úlomky kostí pak mohou v trávicím traktu způsobit velké škody a mohou být fatální. Kosti podáváme vždy pouze syrové! Psi mohou i kuřecí kosti a maso. Zvláště pak pro velká plemena půka kuřete či kuřecí čtvrtky nejsou žádný problém.
Spoustu věcí ve stravě je i závislé na daném plemeni nebo také na celkové kondici psa. Jedna naše kamarádka Sheltie nesměla kuřecí maso. Po kuřecím mase se jí bílé chlupy barvily do růžové. Je fajn, když se dokážete na svého psího parťáka tak nějak naladit, potom je i jednodušší přijít na příčiny nežádoucích vlivů. Za nás z VLČÍ NORY vám přeji, aby jste žádné nežádoucí vlivy nemuseli nikdy řešit, abyste měli všechno jen o klidu, pohodě a super zážitcích.
Líbil se vám tento článek? Nenechejte si ujít ty příští a zaregistrujte se pomocí formuláře níže ↓ a já vám dám vědět, až vyjde ten příští. Pro další inspiraci, rady a nápady si můžete přijít do mé facebookové skupiny.