fbpx

VLČÍ NORA – Jak se domluvit se psem

Harmonogram kurzu

Na této stránce najdete přehled všech modulů kurzu.

V MODULU 1

se naučíte pracovat s klikrem. Samozřejmě vás nenutím, abyste jej používali. Záleží to jen na vás, nicméně klikr vám může hodně pomoci. 

Dále se naučíte pracovat s pozorností vašeho pejska, protože když nemáte jeho pozornost, tak nemáte nic.  Společně s pozorností natrénujete také oční kontakt. Pouze při očním kontaktu máte psovu plnou pozornost. 

A také začnete s pejskem pracovat na učení vykonávání potřeby venku (pokud už to neumí, teda).

MODUL 1

V MODULU 2

se obeznámíte se způsoby krmení. Resp. s granulemi a barfováním. A vrneme se na další praktické věci, jako zvykání štěněte na samotu, chůzi na vodítku apod.

Také se naučíte, jak to zařídit, aby se pejsek naučil pamlsky odebírat jemně z ruky, aniž byste přišli o prsty. Pejskařská etiketa nesmí chybět.

MODUL 2

V MODULU 3

se naučíte svému štěněti lépe rozumět, protože se budeme věnovat psí komunikaci.

Každý pejskař by se měl orientovat v signálech, kterými psi s námi hovoří. A nejen s námi. Stejně komunikují také s ostatními psy.

MODUL 3

V MODULU 4

se naučíte, jak s pejskem trénovat přivolání. Také si povíme o metodice výcviku. Ráda bych, abyste se v kurzu naučili o učení povelů přemýšlet více směry.

Abyste si uměli sami rozfázovat učení pro lepší pochopení vašeho pejska. Na cílený odpočinek u psů se nesmí zapomenout. 

MODUL 4

V MODULU 5

se budeme věnovat převážně socializaci. Jak nejlépe štěně socializovat, jak u toho postupovat a také na co rozhodně nezapomínat. 

MODUL 5

V MODULU 6

se zaměříme na povely základní poslušnosti. Dozvíte se, proč je opravdu důležité dotahovat povely do konce. Odpouštění povelu se neodpouští 🙂

MODUL 6

V MODULU 7

pokračujeme s povely lehni a k noze. Také svého pejska naučíte chůzi u nohy a také se naučíte plánovat si dopředu svůj trénink s pejskem.

Většina z vás nemá času na zbyt, takže efektivní plánování je na místě. 

MODUL 7

V MODULU 8

se naučíte další praktické povely na místo a na deku. Věnovat se budeme také manipulacím a naučíte se svého pejska polohovat. 

Také uvidíte, jak pejska bezpečně fixovat, což vám pomůže minimálně při veterinárním ošetření. 

MODUL 8