fbpx

VLČÍ NORA – Jak se domluvit se psem

MODUL 7

V tomhle modulu se zaměříme na povely „lehni“ a „k noze“. Dále se naučíme chůzi u nohy. Také si řekneme jak nejlépe plánovat trénink s pejskem, abyste byli co nejvíce efektivní.

Povel "lehni"

Povel „lehni“ učíte ze sedu. Pejska si posadíte (povelem) a potom mu pomalým pohybem rukou sunete pamlsek směrem dolů k zemi a táhnete ho po zemi směrem od psa.
 
Většinu psů to motivuje k tomu, aby si přirozeně lehlo tím, jak se natahuje za pamlskem. Na své štěně nespěchejte a radujte se i z malých pokroků.
Pokud by se vám zdálo, že po nějaké době intenzivního cvičení povelu „lehni“ si pejsek plně nelehá a nechává např. zadek nahoře, můžete pejskovi na zadek položit ruku. Můžete vyvinout i lehký tlak. Opravdu lehký!

Povel "k noze"

Dalším z povelů základní poslušnosti je povel „k noze“. Patří k těm malinko složitějším povelům, proto je dobré ho pejskovi rozfázovat. O jednotlivých fázích mluvím ve videu.

K další fázi přejděte v okamžiku, kdy váš pejsek zvládá fázi předešlou. Pokud byste měli pocit, že potřebujete ještě něco dovysvětlit, nebo zpětnou vazbu k vašemu tréninku, určitě napište do podpůrné skupiny kurzu. 

Chůze u nohy

Trénovali jste povel „k noze“, kdy pes, který jej už umí a chápe, po vyřknutí tohoto povelu se zařadí k levé noze a sedne si.
 
Nyní si ukážeme, jak psa naučit, aby u v povelu zůstal i za chůze. V takovém tom základu je to poslední povel z poslušnosti, který se učíme.
 
Trénujte si vše ve vlastním tempu, 
kdykoli během doby platnosti vašeho přístupu do kurzu se mně můžete kdykoli zeptat na co budete potřebovat. 

Plánování tréninku

Abyste si mohli správně a efektivně naplánovat trénink s vaším pejskem, potřebujete si ujasnit, jak na tom váš pejsek je. Při plánování se zaměříte na to, že budete střídat cviky, které pejskovi jdou skvěle s těmi, které mu moc nejdou, popřípadě s novým cvikem. 

Tabulka dovedností

Pomůže vám ujasnit si, jak a co váš pes zvládá.
Díky tomu si budete umět lépe naplánovat váš trénink v plánovači.

Plánovač

Zde si stáhněte plánovač (ve verzi pro tisk). Ať vám jde plánování a následný trénink pěkně od ruky 🙂