ORIENTAČNÍ PŘEHLEDY DOVEDNOSTÍ ŠTĚNĚTE
Připravila jsem vám ORIENTAČNÍ přehledy dovedností štěněte. Jsou opravdu orientační a mají vám sloužit jen jako pomůcka, ať se máte čeho chytit. Určitě to neberte tak, že vaše štěně musí přesně ve 3 měsících umět toto a tohle. Každý pejsek je jiný a potřebuje svůj čas. Je to spíše pro vás, ať se máte čeho chytit, ale ne pod tlakem.
Jen abyste věděli, např. když vám pejsek v osmi měsících nedokáže pochopit „sedni“, ale dle přehledu víte, že by měl povelu rozumět již ve čtyřech měsících, ať víte, že by stálo za to se na tento povel zaměřit a zjistit, proč vám to nejde. Neznamená to, že se máte stresovat. Třeba jen štěně nerozumí vaší interpretaci. Vždycky mi můžete napsat a podíváme se na to spolu.
Orientační přehled vývoje štěněte
2 měsíce
3 měsíce
4 měsíce
5 měsíců
a zůstaň" a "lehni a zůstaň".
a chápe pravidla.
6 měsíců
7-12 měsíců
Orientační plán práce se štěnětem
Věřím, že vám tento orientační plán práce se štěňátkem lépe pomůže ujasnit si CO, JAK a S ČÍM nakombinovat. Mnoho věcí lze dělat s pejskem současně (už jsem zmiňovala), tak ať konkrétně víte, jak to můžete dělat. Vše si přizpůsobte vašemu režimu, nicméně se snažte s pejskem pracovat pravidelně aspoň 2-3 denně po 10 minutách. Ve štěněcím období je to velmi důležité. Snažte se také poznat, co se vám pejsek snaží říct a dle toho trénink a práci přizpůsobujte. Modul č. 3 – Komunikaci si projděte co nejdříve a pracujte s ním napříč všemi měsíci. Od přivezení pejska až… navždy ♥.
1. měsíc co máte pejska doma
a hry.
2. měsíc co máte pejska doma
3. měsíc co máte pejska doma
4. měsíc co máte pejska doma
a přidání čištění zubů.
5. měsíc co máte pejska doma
6. měsíc co máte pejska doma