VLČÍ NORA – Jak se domluvit se psem

Mince

Téma peněz

Peníze jsou všude třeba

Ti z vás co nás už nějakou dobu sledujete víte, že Christinka se někde od března léčila z Anaplazmózy. Když se o tom bavím s lidmi v mém okolí všechny zajímá kolik to celé stálo. Po tom co na férovku řeknu částku koukají na mě a s úsměvem mi řeknou, že to by nedali. Tak o tom tak přemýšlím a říkám si jestli to tak doopravdy je. 

Tento postoj mají totiž i lidé, kteří doma psa mají. A tak mi přišlo, že bych o tomto tématu měla také napsat. Spousta lidí si totiž do důsledků neuvědomuje, že pes není zadarmo. Kromě pořizovací ceny je potřeba počítat i s ostatními výdaji, které mnohdy právě v případě zdravotních potíží mohou pořizovací cenu několikanásobně převyšovat.

Pravidelné úkony

A to nezmiňuji ani pravidelné veterinární úkony jako je očkování a odčervování či stříhání drápků. Jak už někteří víte, my naše holky pravidelně neodčervujeme. Jednou za tři měsíce necháme udělat rozbor trusu a podle výsledku se pak řeší další postup.

Proč tohle vlastně píšu? Protože i u našich holek se občas holt něco vyskytne. Nemoci a zdravotní potíže se nevyhýbají ani zvířatům. Jsou pejsci, kteří mají neustále něco a jsou pejsci, kteří jsou naprosto zdraví a tyto komplikace se jim vyhýbají. 

Veterinární výdaje

Když bylo Christince něco přes půl roku prodělala operaci střev. Tato operace i s následnou léčbou nás tehdy stála cca 30.000,-. Dále jsme po poradě s našimi blízkými chovatelkami nechali holčičky vykastrovat, což tehdy stálo cca 16.000,-.

Začátkem letošního roku marodila Miunka se zaníceným loktem. Od mala totiž trpí na otlaky loktů a letos poprvé se jí do levého lokte dal zánět. Tato léčba vyšla na nějakých 6.000,-.

Žena stříhá drápky svému psovi venku na zahradě.
Žena stříhá drápky svému psovi venku na zahradě.

A pak přišel ten březen a zjistila se u Christine ta anaplazmóza. Celá léčba vyšla bez mála na 17.000,- korun. Sami vidíte, že to nejsou zrovna malé částky. Vždy dost apeluji na to, aby si každý opravdu dobře rozmyslel tyto záležitosti ještě před pořízením psa.

Jistým řešením těchto situací může být pojistka. Já nechala Christinku pojistit krátce před tím, než se jí projevil problém s tenkým střevem. Tehdy však ještě nenaběhla doba, po které pojišťovna plní, takže celou léčbu jsme hradili my.

Téma peněz a další otázky jež by jsme si měli položit ještě před pořízením psa najdete v mém eBooku zDARma – Pořizujeme si psa.

Fenka československého vlčáka sedí v čekárně veterinární ordinace.
V čekárně na veterině

Ono se to nasčítá

Mia pojištěná není, takže její zdravotní potíže platíme plně my. Kastrace většina pojišťoven nehradí. Ani léčbu anaplazmózy pojistka nepokryla celou. Mám tam 1.000 Kč spoluúčast. Nakonec mi vyplatili 13.104,-. Pojistka mě stojí 963,- čtyřikrát ročně. Nicméně nyní mi přišlo velmi vhod, že mi většinu léčby uhradili a navíc rychle. 

Do dvou dnů jsem měla peníze na účtu. Vím, že otázka peněz je pro mnoho lidí tabu. Nicméně když si pořizujete pejska nikdy předem nevíte co se může pejskovi stát. Nemoc, úraz, alergie apod. Téma peněz se tedy velmi dotýká i soužití se čtyřnohým parťákem a nepomůže před tím zavírat oči. Holky jsou prostě členkami rodiny, naše další děti…

Žena se svou fenkou československého vlčáka.

Přeji vám, i vašim chlupatým kamarádům spoustu zdraví. Užívejte si krásné letní dny a mějte se jen a jen super. Ráda vás uvidím i ve své facebookové skupině. Oznámení dalších článků si můžete pojistit díky formuláři níže, aby vám nic neuteklo 🙂

Zvažujete pořízení pejska a potřebujete vědět co všechno se s jeho příchodem u vás doma změní? Co to udělá s vašimi zaběhnutými stereotypy nebo jak se to dotkne vašeho rodinného rozpočtu? I taková témata řeším se svými klienty během konzultací. 

Žena se psem

Už mi nikdy nic neunikne 🙂

Zajímavá a důležitá témata z psího světa mi posílejte na tento e-mail (vím, že souhlas se zasíláním novinek mohu kdykoli zrušit stisknutím tlačítka "Odhlásit")

Přejít nahoru