fbpx

VLČÍ NORA – Jak se domluvit se psem

Veterinární okénko s MVDr. Dominikou Bitomskou

V našem veterinárním okénku najdete články, rady a tipy k veterinárním tématům. Záleží nám na tom, abyste měli co nejvíce informací týkajících se zdraví vašeho čtyřnohého parťáka.

Pro pokládání konkrétních dotazů naší Dominice využijte klubovou skupinu. 

Usmívající se žena se svým psem.

MVDr. Dominika Bitomská

Jako veterinární lékařka propojuji vědecké poznatky medicíny s alternativními možnostmi. Specializuji se na prevenci. Ve své praxi učím klienty pečovat o zdraví jejich čtyřnohých kamarádů a předcházet tak nemocem a zraněním.

Poradna

Dogfitness

Jak předcházet pohybovým potížím u psa?

 

Fyzioterapie je nejúčinnější jako prevence. Vybrat si můžete z různých aktivních a pasivních terapií. Aktivní jsou takové, kdy pes aktivně cvičí například Dogfitness. Jako příklad pasivní terapie uvádím Dornovu metodu.

E-Book ke stažení zdarma

Natáčím také vzdělávací videa

Usmívající se žena se svým psem.

Dotazy ohledně psích rehabilitací

Je pro mého psa vhodné ošetření Dornovou metodou?

Dornova metoda je vhodná pro psy jakéhokoliv stáří i tělesné kondice. Buď jako prevence nebo řešení akutního či chronického problému.

Musí mít můj pes před ošetřením klidový režim. Jak dlouhý?

Rozhodně ano. Minimum jsou 4 dny před a po terapii. Individuálně to spolu probereme a dostanete doporučení o dalším pohybovém režimu pejska.

Co si mám vzít s sebou?

Sportovní oblečení, RTG snímky (pokud nějaké máte), dobrou náladu a samozřejmě pejska.

Musí být můj pes vyšetřen veterinárním lékařem před terapií?

Ano. Nepřijímám pacienty s poh. problémy, kteří nebyli ortopedicky a neurologicky vyšetřeni a nemají RTG vyšetření. Pokud to stav pacienta vyžaduje, jsou nezbytné i další diagnostické metody. Pokud budete chtít, můžeme se na vyšetření domluvit spolu. Jediná výjimka, kdy nepotřebuji vyšetření před terapií, je prevence, to znamená, že zvíře ještě nemá klinické potíže.

Články

Komplexní péče
o pohybový aparát psů

Péče o pohybový aparát se dostává poslední roky do zájmu majitelů psů a stává se rutinou
a nutností u sportujících psů. Bohužel někteří majitelé stále řeší potíže s pohybovým aparátem ne za pět minut dvanáct, ale spíš půl hodiny po dvanácté.

Pes hrající si s vodou

Nástrahy letního období 1

Abychom pochopili, co psům
v létě nedělá dobře, musíme vědět, jak funguje jejich termoregulace (schopnost těla, vyrovnávat se s okolními teplotami). Hlavní je uvědomit si, že pes nevyužívá primárně potní žlázy a má jich poskrovnu (na rozdíl od lidí).

Pes v autě

Nástrahy letního období 2

Je jedno, jestli v letním počasí jedete se psem hodinu v autobuse nebo plánujete dalekou cestu autem k moři, důležité je dodržovat jisté zásady, aby to pro psa bylo příjemné
a bezpečné.

Kočka a duha

Když odcházejí za duhu…

Nedávné události v naší rodině mě inspirovaly k otevření tohoto nepříjemného tématu. Každému z nás už odešlo nejedno zvíře. Jen hrstka majitelů má to štěstí, že jim zvíře zemře hezkou, klidnou smrtí. Kdy je vhodná doba se se zvířetem rozloučit a nechat ho jít?

Klíště na listu

Nemoci přenášené klíšťaty

S přibývajícími slunečními paprsky nás to táhne ven do přírody. Každý majitel psa ví, že klíšťata jsou pro jeho miláčka nebezpečná, ale víte jaké příznaky mohou mít jednotlivá onemocnění?

Lidské ruce masírující psovi přední tlapku.

Zdravá kůže a srst

Kůže má funkci bariéry mezi vnitřním
a vnějším prostředím těla. Srst poskytuje tepelnou izolaci a chrání kůži před odřením
a poraněním. V kůži se nacházejí žlázy, které produkují maz a ten zajišťuje ochranu před vodou a látkami, které mohou kůži poškodit.

Ampulky s homeopatiky.

Homeopatie, placebo nebo lék budoucnosti?

Můj první kontakt s homeopatií nebyl v roli veterinářky, ale v roli mámy. Náš roční syn měl po očkování měsíc zarudlé oko. Chodili jsme jednou týdně na oční a vypadalo to hůř a hůř. Jedna moje klientka mi tehdy doporučila výbornou homeopatku, která jejím dětem velmi pomohla.

Žena masíruje pejska.

Populární Dornova metoda, co to vlastně je?

Pokud jste aktivní pejskař, určitě jste na pojem „Dornova metoda“ narazil, ať už při brouzdání na internetu, někdo tu „dornovku“ zmiňoval na cvičáku nebo jste se svým pejskem již terapii absolvovali. Pojďme se spolu podívat, co to vlastně je…

Přejít nahoru