VLČÍ NORA – Jak se domluvit se psem

WEBINÁŘ
NAŠE SLABINY

ZÁZNAM WEBINÁŘE

Webinář: Naše slabiny

V naší kurzovní facebookové skupině jsem vám odvysílala webinář s tématem NAŠE SLABINY. My lidé máme docela hodně slabin, které negativně ovlivňují výchovu psa, cvičení s ním i celkový vztah, který s pejskem máme.

Záznam webináře, který prošel editací, aby byl bez zdlouhavého začátku, vám vkládám i zde. 

Sama jsem si poznáváním vlastních slabin a jejich následků ve vztahu k mé Christine prošla. Některá má vlastní uvědomění nebyla příjemná, nicméně jsem vděčná, že na ně došlo. Díky nim jsem začala respektovat přirozenost Christine a konečně jsem ji dokázala přijmout takovou jaká je. Přijmout to, že jsem si pořídila československého vlčáka, který nebude dělat nic, co mu nedává smysl, přestože mě miluje. A přijmout i ten fakt, že to není labrador, který s radostí čeká na další pokyn a povel své paničky. 

Moje holka vždycky bude mít tendence řešit situace první a sama za sebe, dle svého uvážení, pocitu a nálady. Čímž mě udržuje neustále bdělou a ve střehu 🙂 . A proč vám tohle všechno píšu? Protože se velmi často setkávám u klientů s tím, že na svého psa velmi tlačí a mají na něj vysoké nároky. Nedokáží jej přijmout takového jaký je a užívat si společné chvíle v radosti. A vidím to o to více, že jsem v začátcích s Chris měla tytéž tendence. Naštěstí mě tehdy „osvítilo“ a začala jsem k ní přistupovat jinak. Začala jsem jí naslouchat a snažila jsem se do našeho vztahu netahat „lidské móresy“. A najednou jsme mohly obě volně dýchat a užívat si cvičení i procházky.🤎

Přejít nahoru