VLČÍ NORA – Jak se domluvit se psem

Žlutá stužka

Holky ambasadorky

S holčičkama jsme se staly ambasadorkami ŽLUTÉ STUŽKY. Co to vlastně je ta ŽLUTÁ STUŽKA? Tento skvělý projekt vznikl v roce 2012 ve Švédsku, odkud se šíří do celého světa (The Gulahund™ – Yellowdog).

ŽLUTÁ STUŽKA znamená „POTŘEBUJI PROSTOR“. Pokud potkáte pejska, který bude viditelně označen žlutou barvou, znamená to, že pejsek prostě potřebuje prostor.  

Holky modelky

Označení může být v podobě obyčejné žluté stužky umístěné na obojku, postroji či vodítku. Tyhle stužky nám přišly v našem ambasadorském balíčku. Nafotila jsem možnosti umístění s Christinkou i Miunkou. Abyste viděli, jak to v reále může také vypadat. Také proto, aby ty dvě nezahálely a měly nějakou prácičku :-). Všichni zajisté vidíte to nadšení :-).

Důležité!

A nejdůležitější na tom všem je, abyste k takto označenému psovi nechodili, nepouštěli k němu svého psa ani děti. Je mnoho důvodů k tomuto označení. Pejsek může být extrémně plachý nebo se zdravotními potížemi. Pejsek se může zotavovat po nějakém zákroku, nebo už může být jen starší a chce mít klid. Může jít o psa ve výcviku, nedostatečně socializovaného nebo také agresivního. Víte, když potkáte někde pejska, nic o něm nevíte.

Náš zážitek

Nevíte jaký má osud, co má odžito. Teď se mi vybavila situace, která se nám stala na jednom výletě.  Ze zatáčky v lese na nás vyběhl menší pes. Tipuji křížence Jack Russlla. Z řeči těla, výhružného postoje a celkového vzezření bylo jasné, že do nás vystartuje. Přečetly ho holky i my s Alešem. Tohle vážně nesnáším. Nezlobila jsem se na toho psa, nýbrž na jeho pána. Konečně se objevil, nicméně jeho pes už byl téměř u nás. 

Drželi jsme si holky na krátko, protože pes už se i zvukově projevil a to si holky nenechají líbit. Na volání svého pána, což byl teda pán důchodového věku, vůbec nereagoval. Pán konečně došel až k nám, kdy si psa připnul. V tu chvíli jsem si všimla, že pejskovi se úplně změnil výraz i řeč těla. Byl klidnější. Jeho páníček se nám omlouval, že tohle nechtěl. Povídal, že má pejska z útulku. Jak jsem mu chtěla vyčinit, tak jsem to neudělala. 

Jen jsem mu vysvětlila, že pejsek vypadal jako těsně před útokem, a že by bylo dobré více ho hlídat, aby se to neopakovalo. Příště by mohl narazit na opravdového „rváče“ a to by bylo zlé.  To je přesně ukázka toho, že o cizím psovi nevíte zhola nic. Z celé té situace chápu všechny zúčastněné. Nicméně na místě toho pána bych pejska měla stále připnutého. Klidně na delším vodítku. Minimálně do doby, než bych měla zmapováno, jaké situace pejsek nezvládá a pracovala bych s tím. 

Ambasadorský balíček

Ambasadorský balíček jsme objednali z Funky dog, kde najdete i jiné varianty žlutého označení. Například motýlky, šátky s nápisem, či návleky na vodítko s nápisem. Také mně zaujaly materiály, z kterých vyrábějí obojky a vodítka. Nejspíše do budoucna zhodnotím, že je opravdu moc potřebujeme :-). V našem balíčku bylo více stužek, které určitě poskytneme potřebným pejskům. 

Letáček k projektu ŽLUTÁ STUŽKA

Za mě je tohle opravdu skvělý projekt. Rády se k němu s holkama připojíme. Až budu konečně zdravá budeme stužky nosit a dělat osvětu. Je potřeba, aby o tomhle projektu vědělo co nejvíce lidí. Děkuji všem, kteří budete žlutou barvu na pejscích respektovat. Nebo máte doma pejska, který by žlutou stužku potřeboval? Neváhejte. Spousta lidí už o tomto projektu ví, určitě vám to může pomoci

Na žlutou stužku se mě ptala i MVDr. Dominika Bitomská, na rozhovor se můžete podívat zde>>>.

Líbil se vám článek? Chcete, abych vám dala vědět až vyjde můj další článek? Zaregistrujte se přes formulář níže. Můžete se také přidat do mé uzavřené facebookové skupiny. Do skupiny vstoupíte tudy>>> . Krásný den všem

Žena se psem

Už mi nikdy nic neunikne 🙂

Zajímavá a důležitá témata z psího světa mi posílejte na tento e-mail (vím, že souhlas se zasíláním novinek mohu kdykoli zrušit stisknutím tlačítka "Odhlásit")

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru