fbpx

VLČÍ NORA – Jak se domluvit se psem

MODUL 8

V tomhle modulu se si ukážeme, jak pejska naučit povel „na místo“. Díky tomu, že už zvládáte základní povely, dále je zužitkujeme v rámci povelu „na dečku“ a také v dalším velkém štěněcím tématu – MANIPULACÍCH.

Povel "na místo"

V tomhle videu si přiblížíme povel „na místo“. Tohle je také velmi užitečný povel. Tedy za předpokladu, že je dotažený do konce.
 
Velmi doporučuji tento povel nevynechat a opravdu jej pejska naučit. Jistě jej v běžném domácím režimu krásně využijete. 
 

Povel "na deku"

Už jsme si řekli, jak natrénovat povely sedni, lehni, zůstaň a na místo. Pojďme z těchto povelů vytěžit maximum.

Máme zde povel „na deku“ nebo „na dečku“ nebo „deka“, záleží na vás, co se vám bude lépe říkat 🙂

Detaily a postup tréninku najdete ve videu.

Manipulace

Stejně, jako všechna ostatní témata, i tohle je velmi důležité. Vše vám povídám ve videu, kterého je součástí i ukázka základních poloh, které je dobré se psem zvládnout například k veterinárnímu vyšetření.
 
Jak říkám ve videu, některá média mi poskytla MVDr. Dominika Bitomská díky její bohaté praxi 🙂
Ve videu zmiňuji také téma čipování:
Stejně, jako všechna ostatní témata, i tohle je velmi důležité. Vše vám povídám ve videu, kterého je součástí i ukázka základních poloh, které je dobré se psem zvládnout například k veterinárnímu vyšetření.
 
Pokud budete mít pejska z registrované chovné stanice bude už nejspíše čipovaný. Na vás potom je, abyste čip společně s vašimi údaji zaregistrovali do nějakého registru čipů. Registrů je více, některé jsou zdarma, někde se platí poplatky.
Naše holky jsou zaregistrované v národním registru – https://www.narodniregistr.cz/ a v evidenci psů – https://www.evidencepsu.cz/, tady jsem platila jednorázový poplatek za prémiový účet, kde jsem registrovala obě holky pod jedním účtem.
 
Vzhledem k tomu, že Christinka byla jednu dobu velká útěkářka zaregistrovala jsem ji ještě v centrální evidenci zvířat a věcí – https://identifikace.cz/, tady jsem tenkrát taky platila jednorázový poplatek.
 
Máte zde příklady některých dalších registrů:
Národní registr psů České republiky – https://narodniregistrpsu.cz/
Pet2me – mezinárodní registr – https://www.pet2me.eu/

Ve videu jste viděli polohy s fixací pejska pro veterinární ošetření (např.). Vkládám vám je ještě zde, abyste se na ně mohli hezky podívat.

Ukázání zubů, podání léku a čištění zubů

K tématu manipulací patří také zvládání úkonů jako jsou:

Stříhání drápků s holkama

Všechno se dá natrénovat. Drápky jsme začali stříhat až cca po roce jejich věku. Dříve to nebylo potřeba. Není to sice moje oblíbená disciplína, protože mám vždycky obavy, ať je nezastřihnu, nicméně i tuhle proceduru jsme se naučily 🙂

V současné době stříháme drápky 1 x týdně, holkám rostou opravdu velmi rychle.