fbpx

VLČÍ NORA – Jak se domluvit se psem

Žena se svou fenkou československého vlčáka společně sedící v trávě

Co mi přinesl rok 2023

Dnes mám pro vás zcela netradiční článek. Tentokrát je malinko o mně a o tom, jak pokračuje moje cesta za snem v roce 2023. Jsem na začátku psaní tohoto článku a v tuto chvíli ještě nevím, jak moc vám otevřu své srdce. Děkuji skvělé mentorce Ingrid Dach za tuhle výzvu. Často svým klientkám říkám, aby si rekapitulovaly své pokroky se svými psy a nyní i já poslechnu svou radu a jdu se ponořit do vzpomínek a uvědomit si, jakou cestou jsem letos šla.

PRVNÍ ČTVRTLETÍ

Když se naše „vlčí holky“ rozhádaly a tahle situace nám totálně převrátila život naruby, měla jsem jen jednu vizi a jeden sen. Změnit zaměstnání, a to tak, abych mohla pracovat z domu. Najednou jsme totiž musely holky oddělit od sebe, aby se navzájem nezabily. Vše se muselo provozovat na střídačku. Práce z domova by mi tak umožňovala dopřát jim více volnosti. Moje touha byla tak silná, že jsem v lednu udělala velké rozhodnutí a k poslednímu únoru jsem odešla ze zaměstnání. Předešlý rok jsem rozjela svůj projekt a natolik mě pohltil, že jsem se rozhodla mu věnovat naplno. Velký sen se splnil, pracuji z domova, dělám to co mě baví a naplňuje a je nám tak s holčičkama dobře.

Skončil mi byznysový program, který jsem absolvovala, abych se naučila podnikatelské dovednosti. Bohužel byl zklamáním. Jeden benefit mi však přinesl, a tím je přátelství ostatních účastnic z mé skupiny. Stále jsme v kontaktu, navzájem si pomáháme a když to jde setkáváme se i osobně. Jsem vděčná, že mám tyhle andělské duše ve svém životě. Díky svému projektu jsem potřebovala naučit se mnoho nových i technických věcí. Zjistila jsem, že mě velmi baví tvořit webové stránky. Najednou mě kontaktují kolegyně podnikatelky a chtějí ode mě vytvořit webové stránky. Rozjíždí se mi další linka mého podnikání. Proto jsem prošla kurzem u skvělé webařky Marušky Kocábové.

Žena pracující u počítače a společnost jí dělá fenka československého vlčáka

TAKLE PRACUJI A MIA MĚ HLÍDÁ

S HOLKAMA VENKU

Žena se svou fenkou československého vlčáka

S CHRISTINKOU PŘI HŘE 

DRUHÉ ČTVRTLETÍ

Dodělala jsem svůj první online kurz OD ŠTĚNĚTE K PARŤÁKOVI, mám z něj radost. Nikdy předtím by mě nenapadlo, že bych něco takového dokázala zvládnout. Navíc jsem zjistila, že i tohle mě baví. Dále pokračuji na své cestě seberozvoje a dalšího vzdělávání. Mezitím vším řeším zdravotní komplikace u Christine s její epilepsií. S partnerem se účastníme křtu knihy mé kamarádky z kurzu, který jsem absolvovala v loňském roce. Nikdy jsem na takové události nebyla a moc jsem si to užila. Jeli jsme s holkama do Slavkova u Brna za skvělou fotografkou Danou Ostrovskou. Nafotila mi s Christinkou moc krásné fotky na můj web a taky se díky ní rozplynul můj dlouholetý blok z focení. Jupí.

Pořádala jsem také online výzvu ODNAUČTE SVÉHO PSA TAHAT NA VODÍTKU. Byl to druhý běh této výzvy a moc jsem si to s účastníky užila. Výzva byla plná wow momentů, kdy klientky zjistily, že i jejich pejsek dokáže chodit na vodítku bez tahání. A já si potvrdila, že to zvládnu naučit klienty online. Zjistila jsem, že tyhle výzvy a mini kurzy mě velmi baví. Mají akční energii a dynamiku. V příštím roce plánuji další.

Účastním se také dalšího programu, který je zaměřen také na podnikání, ale z širší perspektivy. V červnu jsem v ZŠ měla svou první přednášku o psech pro čtvrtou třídu. Byla to síla a v duchu jsem se omluvila svým dřívějším učitelkám 🙂 A to na mě byly děti hodné 🙂 Mezi tím vším se věnuji svým klientkám při konzultacích. Konzultace miluju, protože jsem v přímé interakci s klienty a vnímám tam největší progres a posun.

SPOLEČNÉ FOTO PO PŘEDNÁŠCE – ZŠ VÁCLAVOVICE

Fotografka fotí na louce ženu se psem

FOCENÍ S DANOU OSTROVSKOU PŘI RANNÍM SVĚTLE

VÝLET NA MOHYLU MÍRU  VE SLAVKOVĚ 

TŘETÍ ČTVRTLETÍ

Třetí čtvrtletí byl vážně mazec. Zasekala jsem se prací na webech, do toho jsem potřebovala udělat spoustu práce i na svém projektu a také jsme plánovali naši dovolenou. Koncem července, na počátku naší dovolené jsme s partnerem jeli na rande do Prahy. Byli jsme tam přes noc. 3 dny po našem návratu mi nebylo dobře a nakonec jsem úplně odpadla. Podal si mě covid s angínou a vyřadili mě na několik týdnů z provozu. Zbytek naší dovolené jsem prospala. S rekonvalescencí mi velmi pomohla kamarádka Jolana Bieliková, která mi naordinovala kombinaci tkáňových solí. Měla jsem velkou motivaci k uzdravení. Koncem srpna jsme se ještě s dalšími kamarádkami měly setkat na chaloupce v Krkonoších a Joli byla právě naše hostitelka.

Ještě týden před odjezdem, jsem měla pochybnosti, zda cestu přes téměř celou naši zemi zvládnu. Jenže je skvělé, když máte kolem sebe milující lidi. Nakonec jsem se potřebovala dostat jen do Prahy, kde mě a Klárku vyzvedla Joli a zbytek cesty jsem zvládla pohodlně v autě. Tyhle čtyři dny byly naprosto skvělé a velmi přispěly k mému uzdravení. Dodnes cítím vděčnost za péči, které se mi dostalo. Joli byla skvělá hostitelka a léčitelka, kromě tkáňových solí umí léčit a pomáhat bylinkami. Určitě koukněte na její projekt Kapka vitality. Klárka Dvořáková mě opečovávala tibetskou mísou. Díky ní jsem tibetské mísy objevila a zamilovala jsem si je. Koukněte i na její web a třeba vám tibetské mísy také učarují.

Nakonec za námi přijela i Hanička kytička – Hanka Příkopová, která léčí už jen tím, že je ve vaší blízkosti, ale jinak je koučka s obrovským přesahem do vyšších sfér. Její povídání nad kartami jsme s radostí vyměnily za výlet. Zcela sobecky říkám, že to tehdy pro mě bylo lepší, fakt jsem byla totálně slabá. Díky holkám jsem se po příjezdu domů rychleji zotavovala. Teď mi došlo, že si od Hanči tu kytičku asi slíznu 🙂 Ještě zmíním Gábi Černou, work life koučku a Marušku Valáškovou, která kreslí krásné energetické obrázky. Holky tehdy bohužel nemohly dorazit. Tak a už znáte mé kolegyně podnikatelky, se kterými se navzájem držíme a pomáháme si a dal nás dohromady výše zmíněný program.

V září jsem se snažila konečně zase vrátit do pracovního procesu. Šlo to velmi ztuha. Tehdy jsem se začala intenzivněji seznamovat s Chat-GPT. Klárka o ní stále nadšeně povídala, tak jsem také začala zkoušet komunikovat s touhle virtuální kámoškou. Musím říct, že po nemoci jsem měla totálně zadrhnutý mozek. Díky povídání s touhle AI kámoškou se mi mozek zase vzpamatoval. Už nezapomínám slova a dokážu zase tvořit materiály pro své klienty. Bože díky.

Žena, které na uchu sedí krásný motýl

PAPILONIA PRAHA

4 ženy

SPŘÍZNĚNÉ DUŠE

MASÁŽ TIBETSKOU MÍSOU

ČTVRTÉ ČTVRTLETÍ

Po covidu jsem si velmi slibovala, že budu k sobě milejší a budu více odpočívat. Nebudu sama sebe zotročovat a sezení u počítače budu prokládat pauzami a volnem. Ani se neptejte, jak dlouho (nebo spíše krátce) mi to vydrželo. Málem jsem do toho spadla znovu. Naštěstí mi s tím pomáhají právě holky podnikatelky. Dokáží pochopit tyhle moje stavy a zároveň mě zpomalit a vyklidnit. Pomalu se učím, abych se naučila zpomalit sama za sebe. V listopadu jsem si užila s účastníky můj mini kurz PŘIVOLÁNÍ NA POHODU. Bylo to skvělé a nabíjející. Hlava se mi rozjela naplno a mám v ní hromadu nápadů, uvidíme co všechno se mi podaří příští rok zrealizovat.

S Christinkou jsme absolvovaly fyzio vyšetření u MVDr. Dominiky Bitomské, někteří z vás ji už znají, hodně s ní spolupracuji a velmi ráda ji na fyzio s pejskem doporučuji. Vyšetření byl zážitek pro mě i Christine. Měla jsem z něj obavy, ale dopadlo to skvěle a na Christinku jsem byla moc pyšná, jak to krásně zvládla. U Domči jsem také absolvovala seminář – péče o psího sportovce.  Začala jsem část štěněcího kurzu, modul s psí komunikací prodávat zvlášt. Znalost psí komunikace je důležitá pro všechny majitele pejsků, tak teď se k ní dostanou všichni. V listopadu jsem se intenzivně potkávala online s Gabčou, která mi svým koučováním hodně pomohla utřídit myšlenky v mé přeplněné hlavě. Někdy je pohled zvenčí tak osvobozující. Poznala jsem další prima ženu Janu Kalibovou, která se věnuje osteodynamice a natočily jsme spolu rozhovor.

V prosinci jsem si udělala výlet za Joli a Klárkou do Prahy. Tentokrát jsme nechodily po Praze, ale zůstaly jsme v teple a hodiny si povídaly. Bylo to skvělé. Navzájem jsme si nahodily další nápady, co bychom mohly ve svých projektech vytvořit. Při psaní tohoto článku mi dochází, kolik překážek a výzev jsem překonala. Neustále mám pocit, že mi chybí udělat mnoho věcí, po mých předešlých eBoocích  bych chtěla dopsat můj další eBook, mám nápad na další kurz, mám spoustu nápadů pro svůj klub a… mohla bych pokračovat dále. Při tom všem co bych chtěla udělat a dotáhnout mi uniklo všechno to, co už jsem se naučila, čím vším jsem prošla a v čem všem jsem vyrostla.

Na přednášce.

VZDĚLÁVÁNÍ JE FAJN

Fyzio vyšetření psa.

S CHRISTINE NA FYZIU

SPŘÍZNĚNÉ DUŠE

PODĚKOVÁNÍ ZÁVĚREM

Závěrem článku znovu děkuji Ince Dach za tento podnět. Všem vám doporučuji si takovou rekapitulaci udělat a ocenit za všechny své pokroky a překonané výzvy. A také touhle cestou děkuji svému partnerovi, protože někdy to má se mnou fakt těžké. Svým synům, protože občas jim některé věci nedokážu vysvětlit a také mým milovaným holčičkám. Někdy bych s nimi šla raději ven, ale nejde to, protože jsem se zasekala prací. Ale milujeme se a to je nejvíce. A taky bych chtěla poděkovat (znovu) Joli, Klárce, Hance, Gabči a Marušce. Holky, jsem vděčná, že jsme se našly a děkuji za vaši pomoc.

Pak také Aničce Novotné, která mi pomohla spoustu věcí si uvědomit a posunout se dál. Míši Havránkové, která mi pomáhá nejen se SE, ale i za její program a Lence Jánské za její vhledy k plánování, které se až teď pořádně učím. A zpětně bych chtěla poděkovat Stáni Stiborové, u které jsem absolvovala ten zásadní kurz v roce 2022 a holkám z tohoto kurzu, se kterými se dodnes vídáme – Domči (MVDr. Dominika Bitomská), Martině Skařupové Kubicové (expertka na Bachovy esence a homeopatii), Katce Žákové, která pomáhá ženám vzít život do vlastních rukou, Veronice Holišové, která vám pomůže s emocemi pomocí EFT techniky, Andrejce Šoltisové, která pomáhá primárně maminkám s těhotenskou cukrovkou a s Denisou Heinzovou se životem protančíte. A pak také děkuji všem klientkám, se kterými jsem se letos potkala. Děkuji za vaši důvěru a spolupráci.

Chcete také vylepšit vztah se svým pejskem? Zajímá vás, jak se můžete se svým pejskem domluvit, aby lépe rozuměl vašim požadavkům? Ráda vás uvítám ve své fb skupině. Přes formulář ↓↓↓ se zaregistrujte k odběru článků a už vám žádný neunikne. 

Žena se psem

Už mi nikdy nic neunikne 🙂

Zajímavá a důležitá témata z psího světa mi posílejte na tento e-mail (vím, že souhlas se zasíláním novinek mohu kdykoli zrušit stisknutím tlačítka "Odhlásit")

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru