fbpx

VLČÍ NORA – Jak se domluvit se psem

Fenka československého vlčáka sedí venku u nazdobeného a zasněženého stromečku.

Vánoce se psem

Vánoce a psi

Vánoce jsou pro nás obdobím radosti, oslav a (nejen) rodinných setkání. Pro naše psy však mohou být také zdrojem stresu a úzkosti. Během adventu býváme my, lidé pod vlivem stresu, který na nás doléhá s přípravami na Vánoce. K běžné denní rutinně navíc sháníme dárky pro své blízké, vánoční stromeček a dobroty na vánoční tabuli. Aniž bychom si to uvědomovali a především chtěli, přenášíme tento stres i na naše psí kamarády.

Přenášení stresu z našeho vánočního shonu na psy může mít negativní dopad na jejich pohodu a především jejich zdraví. Pojďme se na tohle téma podívat blíže.

Negativní dopad přenášení stresu na psy:

Někdy nás ani nenapadne, čím vším dokážeme pejskovi stres způsobit nebo jej na pejska přenést. I tohle k životu se psem patří a je potřeba tyto témata zmiňovat.

Dvě fenky československého vlčáka sedící před vánočním stromečkem.
Pes u stolu.

V čem můžeme udělat chybu?

Jaký dopad tohle všechno na pejska má?

Psi mají vše rychlejší – reakce, střídání nálad, upevnění nežádoucího chování i „přijetí stresu“. To znamená, že pro ně po Vánocích stres nemusí skončit tak jednoduše, jak pro nás. Jsou schopni si stres „držet“, kdy je pro ně mnohem složitější jej zpracovat a tak se jej zbavit. Víme, že někdy je to těžké i pro nás lidi, zbavit se stresu.

Tipy pro pohodové Vánoce se psem:

Dva pejsci ležící, spící v posteli.
Fenka československého vlčáka sedí venku u nazdobeného a zasněženého stromečku.

S dodržením těchto tipů můžete zajistit, že Vánoce budou pro vašeho pejska příjemným obdobím plným lásky a radosti.

S láskou a ohleduplností můžete vytvořit pro vašeho čtyřnohého kamaráda nezapomenutelné svátky a tím také pro celou rodinu.

Líbil se vám článek a rádi si přečtete i ten další? Můžete využít formulář níže a já vám dám vědět až vyjde další článek na mém blogu. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, můžete se na mě obrátit. Pro tento případ můžete využít třeba mou jednorázovou konzultaci. Pomůžu vám nastavit režim s vaším pejskem podle vašich potřeb.

Ráda vás uvítám také ve své facebookové skupině. Již nyní tam v průvodcích najdete mnoho zajímavých témat z psího vesmíru. Těším se na vás ❤.

Žena se psem

Už mi nikdy nic neunikne 🙂

Zajímavá a důležitá témata z psího světa mi posílejte na tento e-mail (vím, že souhlas se zasíláním novinek mohu kdykoli zrušit stisknutím tlačítka "Odhlásit")

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru